Tvorivé dielne na Mikuláša.

Dátum 6.12 pozná asi úplne každý. V tento deň všetky dobré deti očakávajú pozornosť od Mikuláša. Aj OZ poza školu pripravilo pre deti prekvapenie. Nie sladké a ani na zjedenie, ale o to zaujímavejšie. Naša Natálka v rámci maléo projektového zámeru si pre deti pripravila tvorivé dielne. Počasie sa v tento deň moc nevyznamenalo, vonku fúkal silný, studený vietor. Boli sme radi, že nás čakala príjemne vyhriata zasadačka OÚ, kde sme sa stretli už o 16:30. Prvé inštrukcie, podelenie do skupín a tvorenie mohlo začať. Starší a šikovnejší sa ocitli v skupine, ktorá pracovala s taviacou pištoľou a tvorila vianočné ozdoby s cestovín. Ostatní maľovali obrazy a vyrábali šperky od výmyslu sveta. Najviac sa takáto výroba pozdvala dievčatám, ale ani chlapec sa nedal zahanbiť. Každý si vyrobil, čo chcel. Ďakujeme Natálke za super nápad.
Malý projekt Tvorivé dielne je podoprený z Európskeho sociálneho fondu ako súčasť národného projektu KomPrax - Kompetencie pre prax, ktorý organizuje IUVENTA - Slovenský ištitút mládeže.

PostHeaderIcon Dynleadco


This blog is further than my expectations. Nice work guys!!!
life coach near me
business coach
leadership coaching

PostHeaderIcon Advice


Hey, that's such nice photography you have done there. If you want to promote your content on different social media platforms I will suggest you hire a social media marketing manager uk. To guide you and assist you in promoting your events.

PostHeaderIcon UP Board Inter Question Paper 2023


In the near future, the Uttar Pradesh Inter will issue the UP Board 12th Model Paper 2023. On the official website, students may view their Uttar Pradesh Board 12th Model Paper 2023 for arts, commerce, and science streams. UP Board Inter Question Paper 2023 We also provide direct links to download the UP 12th Class Intermediate UP Board 12th Model Paper 2023 on this page. So, keep watching this page for the most recent information on the UP Board 12th Model Paper 2023.

PostHeaderIcon seo


If any of you is in need of high quality yet cheap priced doors, Caldwells is the way to go. Here's the link to their https://caldwells.com/interior-doors/rustic-doors.

PostHeaderIcon Awesome! Learned alot thanks


Awesome! Learned alot thanks so much keep posting more.
local painters

PostHeaderIcon Interesting post i love it


Interesting post i love it keep posting more! wedding photography green bay wi

PostHeaderIcon Great site i love it keep


Great site i love it keep posting more!! www.cabinetscorpuschristitx.com

PostHeaderIcon I really loved it here but


I really loved it here but are there any recent updates? Thanks professional painters

PostHeaderIcon farhan


After reading your article I was amazed. I know that you explain it very well. And I hope that other readers will also experience how I feel after reading your article. Merchant Processing Sales

PostHeaderIcon 전설


Wow, excellent post. I'd like to draft like this too - taking time and real hard work to make a great article. This post has encouraged me to write some posts that I am going to write soon. soap2day movies

Naše projekty podporujú: