Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

OZ Poza školu

Budúcnosť patrí tomu, kto verí v krásu svojich snov. (Eleanor Rooseveltová)

 

Denysa

denysa(at)www.pozaskolu.sk
Mgr. Denysa Križanová

Podpredsedníčka OZ Poza školu
Projektový manager

 

                   Volám sa Denysa. Som učiteľka. Vždy som ňou chcela byť, ak teda nerátam jeden rôčik, kedy som chcela byť princezná. Bol to môj veľký sen... Byť obklopená deťmi. Prinášať svetlo do ich poznania, ukazovať im cestu, kde budú nachádzať veľa zaujímavého a prekvapivého. Každý deň pozerať do veselých iskričiek v zvedavých očiach, odpovedať na zdanlivo jednoduché otázky.  

              Kto pracuje s deťmi, alebo ich má doma, vie ako je chytľavý detský nepokoj. Mnohých obťažuje, je však potrebný, aby z dieťaťa vyrástol veľký človek. Musí však dovtedy prekročiť veľa kameňov, či preliezť veľa skál. Má šťastie, ak ho niekto naučí, ako sa cez ne dostať, ako prekonať svoje vlastné chyby, aby sa z nich poučil. Musí vedieť milovať i odpúšťať, a to je snáď to najťažšie.  Na takúto školu životom však naša škola nie je ešte stále pripravená.

              Naše občianske združenie Poza školu združuje všetkých, ktorí majú otvorené srdce a chcú pomôcť škole, aby pred jej dverami začínala pevnejšia cesta k veľkému životu.  Ak Vás naše sny pohladili na duši, tak celkom určite patríte k nám.

 

 

Jarmila

jarmila(at)www.pozaskolu.sk
Ing. Jarmila Šabatková

Predseda OZ Poza školu
Štatutárny zástupca OZ Poza školu

               Volám sa Jarmila. Nie som učiteľka. Spomínam si na svoje detstvo. Často som sa hrávala na dvore. Predstavovala som si, že moje plyšové zvieratká sú žiaci. Ja som ich učila. Niekedy boli neposední, neposlušní, vyrušovali. No väčšinou poslúchali, počúvali moje vysvetľovanie, a mala som ich rada. Veľmi som chcela byť pani učiteľkou....

              Osud ma zavial úplne iným smerom. Naučila som sa mnohému. Narodili sa mi deti. A práve tie vo mne prebudili  moju detskú túžbu venovať sa deťom. Nielen tým mojim. K nej pribudla ešte ďalšia túžba. Túžba vytvoriť niečo veľkolepé, čo zanechá nezmazateľnú pečať v našich srdciach.....

              A práve vtedy ma osud spojil s úžasnými ľuďmi ochotnými venovať svoj čas, svoj intelekt, samých seba, deťom a ostaným ľuďom. Spolu sme založili občianske združenie. Dlho sme rozmýšľali ako naše združenie nazveme.  Chceli sme názov, ktorý by každého prinútil pozrieť sa, čo to je za združenie. Nakoniec sme vybrali názov „Poza školu“.

              Nech vás to nemýli. Neposielame deti poza školu. Práve naopak, chceme, aby do školy chodili s radosťou. Našim cieľom je ukázať deťom aké zábavné môže učenie byť. Učíme ich spolupatričnosti, láskavosti jedného k druhému, i k iným, spoliehať sa jeden na druhého, nesklamať dôveru druhého, rešpektovať druhých. Nakoniec zistia, že v jednote je sila a spoločnými silami dokážu omnoho viac.

            Kto nám pomáha? Rodičia, starí rodičia, občania, partneri. Za túto pomoc im v mene všetkých detí ďakujem.

 Moje motto: „Nič nie je nemožné“ ,  resp. „Všetko sa dá, stačí len chcieť.“

            

 

Gabika

porubcanova@seznam.cz
Gabriela Porubčanová

Hospodár OZ Poza školu

              Moje meno je Gabriela, ale som radšej, keď mi hovoria Gabika. Nie som učiteľka, som len mama. Neviem sama posúdiť, či dobrá. Raz ma budú súdiť moje deti. Nechcela by som byť učiteľkou. Učiteľky to majú niekedy naozaj ťažké. No mám rada deti, lepšie povedané, rada sa hrám s deťmi. Deti sú také úprimné, niekedy až moc. Majú krásnu čistú dušičku a je super s nimi pracovať...

              Naše občianske združenie vznikalo už dávno. Myslím si, že sa tak stalo už pri organizovaní prvého prváčikovského výletu do kina. Právna forma už bola len otázkou času. Máme teraz  pečiatku a takmer prázdny účet, ale hlavne máme stále chuť pracovať.  Až raz spoločne otvoríme „raj voľného času pre deti“ ?!!.... tak to nám bude hej...  

              Máme veľké sny a chceme ich prežiť spoločne z každým dobrým človekom, ktorý je ochotný priložiť ruku k dielu.  Naše deti sú naša budúcnosť.  Buďme pre ne oporou a učme ich nielen vedomostiam z knižiek.

Moje motto: „Nesnívajte svoj život, ale prežívajte svoje sny“

 

Naše projekty podporujú: