Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

Vzdelávací seminár pre učiteľov Slovenska

Štvrtok, 2.6.2011 Občianske združenie Poza školu usporiadalo pre učiteľov Slovenska seminár pod názvom  Vzdelávacie programy Školienka a Hrdinovia dejín. Seminára sa zúčastnilo 27 učiteliek (a čo nás najviac potešilo, boli medzi nimi aj zástupkyne a riaditeľky školy).

Už pri registrácií na účastníčky čakali milé darčeky, pretože Občianske združenie Poza školu sa rozhodlo venovať  učiteľskú sadu každému  podľa vlastného výberu z možností: Školienka, Hrdinovia dejín a Živá voda.

Seminár začal teoretickým úvodom do problematiky štátneho  a školského vzdelávacieho programu. Prvý prezentačný blok patril Školienke. Ten bol zaujímavý predovšetkým pre učiteľky, ktoré v nasledujúcom roku budú učiť v 1. a 2. ročníku. Na svoje si prišli aj učiteľky 3. a 4. ročníka, pretože v druhom bloku získali cenné rady z praxe vyučovania Hrdinov dejín.

Celý seminár sa niesol v príjemnej priateľskej pohode a pevne veríme, že ste sa rovnako dobre cítili aj vy, milé naše kolegyne. Vaše vyjadrenie v dotazníku nás uistilo v tom, že náš seminár bol pre Vás zaujímavý a že bude rovnako zaujímavý pre ďalších učiteľov, ktorý sa ho rozhodnú zúčastniť.

Uvažujeme nad termínom posledného augustového týždňa.  Uvedomujeme si, že práve týmto týždňom začína školský zhon a nemusí byť vedenie školy naklonené k tomu, aby odsúhlasilo účasť na seminári. Preto sme sa rozhodli urobiť malý prieskum, aby sme zistili, či bude o seminár dostatočný záujem. Budeme radi, keď využijete možnosť vyjadriť nám názor v otázke:

Ktorý termín by ste si na seminár Školienka a Hrdinovia dejín vybrali?

a)      29.8. (pondelok, sviatok) 

b)      1.9. (štvrtok, sviatok)

c)       niektorý pracovný deň z tohto týždňa

 

PS: Ponúkame Vám spomínané „veľmi všeobecné“ prezentácie vhodné na doplnenie k 1. Rodičovskému združeniu.

  

AttachmentSize
hd_a_skolienka.ppt7.39 MB
Naše projekty podporujú: