Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

Tábor 2012: "Tri groše" Štvrtok - druhý deň

Štvrtok  2.8.2012. Budíček, rozcvička a raňajky. Takto v skratke vyzerá „táborové ráno“.  Počas rozcvičky naša poriadková komisia v zložení teta Dorotka a teta Erika hodnotí poriadok na izbách. Účasť na rozcvičke je prekvapujúco 100% -tná. Každý sa snaží získať čo najviac euráčikov na svoje konto.  Desiatu balíme do ruksakov, chystáme uteráky a tešíme sa na návštevu kúpaliska. Cesta nám ubieha rýchlo, a už sme pred bránou kúpaliska Laura. Veľký bazén pre všetkých, malý bazénik pre deti. Toto rozloženie nám starším veľmi pripomína „ŽABU“  (kúpalisko v Trenčianskych Tepliciach, ktoré je už dlhšiu dobu mimo prevádzky)  Voda je perfektná, osviežujúca a všetci sa v nej výborne zabávame niekoľko hodín.  Točená zmrzlina nás perfektne osvieží. Červené nosy a plecia nám ukazujú, že slniečko je silné a preniká aj cez naše ochranné faktory. Prázdne brušká signalizujú, že sa máme pobaliť a presunúť domov, do jedálne.
Popoludní po chvíľke osobného voľna sa ponáhľame na konský ranč, kde nás už čakajú koníky, prasiatka-mangalice, sliepky, psy, zajace a iné zvery. Milý pán nás berie po skupinkách na prehliadku ranču a trpezlivo vysvetľuje a odpovedá na naše zvedavé otázky. Dve milé slečny nás zatiaľ postupne prevážajú na krásnych hnedákoch. Ani si neuvedomujeme, ako rýchlo sa blíži čas večere. Náučný chodník „14ste storočie“ nás privedie späť do mesta. Z kuchyne sa šíri vôňa špagiet a omáčky, ale veľa z nás dáva prednosť cukru a granku. Aj ja som neodolala a pochutila som si na tomto sladkom jedle. 
Kto má chuť a nieje príliš unavení, môže ísť ešte na kúpalisko. Ani som netušila ako dokáže vidina návratu do vody dobiť baterky vyšťaveným deťom :-D
Téma rozpočet rodiny a jednotlivca nás vracia späť do tajov sveta financií. Dozvedáme sa, ako správne nakladať z financiami a ako správne hospodáriť. Každý má možnosť zostaviť si svoj osobný rozpočet. Odprezentovanie týchto rozpočtov pred všetkými nútia viac sa zamyslieť nad svojimi požiadavkami. Obhajoba svojich rozpočtových položiek pred dospelákmi  bola viac než zaujímavá. 

Naše projekty podporujú: