Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

15. stretnutie: Druhý Omšenský festival svetlonosov, svietidiel a strašidiel

Občianske združenie Poza školu v spolupráci s Kultúrnou komisiou v Omšení a Hasičmi usporiadali akciu pod názvom
 
Druhý Omšenský festival svetlonosov, svietidiel a strašidiel

v sobotu 7. 11. 2009 o 17 hod. sa začali schádzať do sály nad obchodným domom Jednota podivné tvory a bytosti. Poniektorí niesli v rukách divné hlavy bez tiel, nôh a rúk. 

Pôvodne sa festival mal konať v areáli Hasičskej zbrojnice, pod holým nebom. Ale nepriazeň počasia nám skrížila plány. Akciu sme realizovali plánom "B" nazvaným "mokrý variant". Čiže kultúrna miestnosť nad OD Jednota. Už o tretej hodine sa stretli usilovné ženy a začali s výzdobou miestnosti, prípravou techniky a občerstvenia. Aj fotovýstavu nášho projektu bolo treba prepracovať. No na dobrej nálade nám to neubralo. Keď sa  začali schádzať prvé strašidielka, vedeli sme, že deti si k nám cestu nájdu napriek škaredému počasiu. O sedemnástej hodine sme mali takmer plnú sálu ježibáb, strašidiel a príšeriek. Výstava svetlonosov sa tiež slušne rozrástla. (Úroda tekvíc nebola túto sezónu veľká, ale kreativita detí a rodičov nepozná hranice.) V rytme tanečnej hudby sa nám na parkete premiešali strašidlá s "normálymi deťmi". Po hodine zábavy vybrala kultúrna komisia najkrajšie strašidielko. Tým sa stala naša malá Dášenka, ktorá bola nádherným lesným strašidielkom. Keďže sme mali veľa vecných odmien (srdečná vďaka pánovi starostovi, zastupiteľstvu a kultúrnej komisii) žiadne strašidielko neodišlo neodmenené. Potom boli na rade svetlonosy. Hodnotenie svetlonosov mali na starosti všetci účastníci festivalu. Každý mal právo na jeden hlas. Súťažiace tekvice boli očíslované, číslo sa napísalo na papierik, hodilo do krabice a hlas bol na svete. Hlasy počítala naša kultúrna komisia a právny dohľad nad výsledkami patril, komu inému ako pánovi starostovi. Na prvom mieste sa umiestnila tekvica číslo 13. Šťastná 13-stka patrila Lucii Horňákovej. Lucka si od nás zaslúžene odniesla milého plyšáka. Jej tekvica bola fakt prekrásna, viď foto nižšie. Vraj jej s výrobou pomáhali rodičia. Náš úprimný obdiv teda patrí aj mamine Magde a tatinovi Lubošovi. Klobúk dolu. Ale ostatné tekvice sa nedali zahanbiť. Na krásnom druhom mieste skončilo tekvicové súsošie strašidiel "Halloween", obdiv patrí rodine Kohútovej. Samozrejme, že si cenu odniesol každý kto mal svetlonosa v súťaži. Na záver posielam poďakovania. Prvé patrí Zuzke Ličkovej, ktorá nám celý večer moderovala. Duhé posielam kultúrnej komisii v zložení: Marie Ličková, Marcelka Malová a Anna Weberová. Tretie poďakovanie letí pánovi starostovi. O štvrté poďakovanie sa podelia všetky skvelé maminky, ktoré nám boli pomáhať: Erika, Dorotka, Monika, Dáška, Denysa, Jarmila a dúfam, že som na nikoho nezabudla.
PS: A predsa som zabudla. Naše animátorky a animátori. Aj vám partí veľká vďaka. Saška, Lucia, Paja, Petranka, Zuzka, Lukáš... 

Náš festival očami Terezky (7 rokov): 
Skoro všetci boli v maskách. Aj ja som bola maska. Bolo tam super. Mne sa páčila tekvica číslo 17 a maska číslo 10.
Som šťastná, bol to môj najlepší deň.
 

PostHeaderIcon Ralphskin


I have read your blog it is very helpful for me. I want to say thanks to you. I have bookmarked your site for future updates! Mens aviator Shearling Jacket

PostHeaderIcon Jacketpop


I read this article. I think You put a lot of effort to create this article. I appreciate your work! White Striped Leather Jacket Mens

PostHeaderIcon Great!


Eventually it will require at least 6 months as longer as 1 year to return your normal routine without braces to perform these activities like sports and other activites. Now is it your headache for Buying essay Ireland

PostHeaderIcon fdfsdf


fdsfsfsf

PostHeaderIcon Danezon


The article is so intriguing that I have even shared it with my colleagues, as well! lady gaga top gun jacket

PostHeaderIcon Womens Leather Shearling Jackets


https://wiseleather.com/collections/womens-leather-shearling-jackets
thanks for post. Are Womens Leather Shearling Jackets in style? Womens Leather Shearling Jackets are an ever-fashionable item that are especially trending now. They especially made a comeback after the fall/winter 2022 runway season, where Womens Leather Shearling Jackets are one of the hottest trends of the season.

PostHeaderIcon Buy Women's Bomber Jacket


https://www.arcanefox.com/collections/womens-bomber-jackets
Shop bomber jackets for mens & bomber jacket for womens  in premium quality at Arcane Fox with free shipping worldwide.

PostHeaderIcon sheepskin coat mens


thanks for post. Are sheepskin coat mens in style? sheepskin coats are an ever-fashionable wardrobe item that are especially trending now.
They especially made a comeback after the Fall/Winter 2022 runway season, where sheepskin was one of the hottest trends of the season. /r/nhttps://bravoracewears.com/collections/buy-sheepskin-jackets/

PostHeaderIcon Shearling leather jackets


thanks for post. Are shearling jacket mens in style? Shearling coats are an ever-fashionable wardrobe item that are especially trending now.
They especially made a comeback after the Fall/Winter 2022 runway season, where shearling was one of the hottest trends of the season.

PostHeaderIcon 3amo


Interesting article; many thanks for sharing it. We sell leather jackets and coats online. Free shipping is available to all countries.mens & womens shearling jacket & coat.
mens shearling jacket
leather bomber jacket
sheepskin jacket
shearling coat
sheepskin coat
mens jumpsuit
aviator jacket

PostHeaderIcon ar50041


MyMRO is a specialized and leading brand for supplying construction and agriculture machinery parts for customers worldwide, along with the belief of standing on large variety, fast delivery, OEM quality, and the lowest price. At MyMRO, we always have what you need, always at low prices. We are proud of our delivery, specialist service, quality, and pricing that always meets and exceeds our customers' expectations.
In addition to fuel filter ar50041, you can also buy other models or other parts of Excavators, Forklift, Aerial Work Platforms AWP on our website.

PostHeaderIcon sheepskin coat uk


Interesting article; many thanks for sharing it. We sell leather jackets and coats online. Free shipping is available to all countries.mens & womens shearling jacket & coat.
shearling jacket
sheepskin coat

PostHeaderIcon terezka


mame si doniest aj masku a de je to a co si mame doniest

PostHeaderIcon Ahoj Terezka


Ahoj Terezka, môžeš si priniesť masku budú súťažiť aj strašidlá. A ak sa ti podarí urobiť si z tekvice svetlonosa, určite ho nenechaj doma. Zavolaj aj kamarátky a nech tiež prídu v maskách a prinesú svetlonosov.

PostHeaderIcon terezka


a gde sa mame stretnut

PostHeaderIcon pre Terezku


Príď na Hasičskú zbrojnicu o 16,45 v sobotu 7.11. Stretneme sa priamo tam. V prípade zlého počasia sa stretneme v kultúrnej miestnosti nad obchodom Jednota. 
Ale nezabudni Terezka aj v piatok 6.11. o 17,00 máme stretnutie s pani spisovateľkou Silviou. To bude v zasadačke vedľa pošty, tam kde sa stretávame vždy. Dúfam, že prídeš aj tam. Pa 

PostHeaderIcon dobre je to vysvetlene aj pre


dobre je to vysvetlene aj pre laikova pomoze to isto

PostHeaderIcon Terezka


ale ja nemam tekvicu na Sobotu o16,45

PostHeaderIcon Nevadi Terezka, že


Nevadi Terezka, že nemáš tekvicu. Príď teda v maske a budeš strašidielko.

PostHeaderIcon Terezka


ja budem jezibaba

PostHeaderIcon OK


Super Terezka, určite budeš skvelá ježibaba. Tešíme sa na teba.

PostHeaderIcon terezka


bolo tam super

PostHeaderIcon som rada


Terezka, že sa ti tam páčilo. Bola si skvelá ježibaba.

PostHeaderIcon Terezka


a to o tom zme mali napisat na papier alebo gde
nigde to neviem najst

PostHeaderIcon Napíš o festivale


Stačí ak to napíšeš ako nový komentár , alebo na papier a dáš mi ho na ďaľšom stretnutí, alebo mi ho pošleš mailom na mail: jarmila@pozaskolu.sk a ja to pripojím k článku pod tvojím menom.
Jarmila

PostHeaderIcon Terezka


tak na papier

Naše projekty podporujú: