Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

Cezpoľný beh "Omšenským chodníčkom"

V nedeľu 27.6.2010 sme úspešne absolvovali akciu pod názvom cezpoľný beh "Omšenským chodníčkom".
V areáli hasičskej zbrojnice sa stretli dobrovoľníci OZ Poza školu a DHZ, hneď po obede. Bolo treba všetko prichystať. Usilovné mamičky pracovali ako včielky. Chystali fotovýstavu, nápoje a občerstvenie, súťažné stanovištia, ceny a samozrejme hračky. Slniečko nám tentokrát ukázalo svoju pravú tvár a deti mohli po dlhom čase odložiť nohavice a mikiny.
Prví nedočkavci boli v areáli už dlho pred očakávaným začiatkom. Našťastie sme mali k dispozícii aj hry. Pri zhadzovní plechoviek, hádzaní penových šípok a lietajúceho taniera im čas rýchlo ubehol. Veľa si ich zo záujmom prezeralo aj fotografie, umiestnené na nástenkách na hasičskom aute. Ale naša fotovýstava zaujala hlavne dospelých zvedavcov.
O 15,00 hodine sa začal hlavný bod programu, súťažný beh. Deti štartovali postupne v niekoľko minútových intervaloch a čakala ich náročná trasa. Na nej bolo umiestnených 5 súťažných stanovíšť, kde bolo treba splniť úlohy. Napríklad zložiť puzzle Omšenského znaku, určiť ktoré zvieratká žijú v našom okolí, ktoré rastlinky rastú pri obci Omšenie, určiť polohu našich vrchov /Omšenská Baba, Žihľavník/ a aj polohu významných obecných stavieb /ZŠ, OÚ, obchodný dom, kostol/
Deti si zo všetkými úlohai poradili na 1. Máme šikovné deti. najmladšou účastníčkou beho bola 3.-ročná Tánička. Súťaží sa zúčastnilo cca 30 detí od 3. do 12 rokov.
Najrýchlejším chlapcom bol Jarko Gašpar najrýchlejším dievčatkom bola Nikolka Kukučová. Odmenou pre nich boli sladkosti a kniha o lienke Školienke. Všetky ostatné deti dostali balíčky zo stadkosťami.
Na záver chcem poďakovať pani Malovej z Kultúrnej komisie za zakúpenie sladkých odmien pre deti. Poďakovanie patrí aj dobrovoľníkom z DHZ Omšenie za pomoc pri organizácii a za poskytnutie priestorov. A nemôžem zabudnúť na naše dobrovoľníčky. Veľká vďaka Erike, Dorotke, Dáške, Jarke, Valike, Monike a všetkým našim skvelým animátorom.

Tešíme sa na Vás....

PostHeaderIcon Beh


Nebol náhodou najrýchlejším chlapcom Jaro Gašpar a nie Lukáš Václav?

PostHeaderIcon Chybička


Ospravedlňujem sa - tlačiarenský škriatok zaúradoval. Chybička je už opravená...

Naše projekty podporujú: