Anketa
Čo ťa láka na škole?:
Prihlásenie
Počítadlo
TOPlist

Fotografický krúžok v učebni č.1

Dňa 8.3.2014 o 9,00 hodine sme odštartovali náš projekt fotografickým krúžkom v učebni. Hneď na začiatku sme si urobili aktivitu Očakávania. každý účastník dostal farebnú lepku , na ktorú napísal jeho očakávanie od projektu. Očakávania sú rôzne: naučím sa fotiť, zažijeme veľa zábavy, nájdem si kamarátov, naučím sa byť čašníkom,..... Budeme sa snažiť všetky splniť.
Prešli sme si všetky aktivity projektu - na čo sa môžeme tešiť. Rozdali sme si projektové zošity. Veľmi dôležitou časťou stretnutia bolo stanovenie si pravidiel či už pri fotografovaní, ale aj pri narábaní s fotoaparátom (pravidlá sme nalepili aj do zošita, aby si ich každý mohol kedykoľvek pozrieť). Zoznámili sme sa s fotoaparátmi. Naša figurína Naty V. predviedla všetky dôležité súčasti fotoaparátov, ako sa zapína, ako ho treba držať, vkladať do púzdra, zavesiť na krk, ktoré tlačidlo slúži na fotenie, ako sa približuje zoom..... Keď sme si všetko vyskúšali začala Natálka G. s fotografickou výučbou. Natálka G. chodí do 3. ročníka umeleckej školy, odbor fotografovanie, preto je to ten najsprávnejší človek na výučbu. Z pripravenej prezentácie sa všetci dozvedeli čo je zlatý rez, Pravidlo troch tretín, kam umiestniť objekt pri fotení,..... Všetkým sa to tak zapáčilo, že chceli začať s fotením hneď. Tak sme sa dohodli, že sa všetci stretneme o 18,00 hodien na Hurtovskom ( keď sa bude zotmievať) a vyskúšame si fotenie v tme....

PostHeaderIcon Kerala 1st Class Syllabus 2024


SCERT Kerala Elementary Syllabus 2024 is Designed in Accordance with the NCERT Based Guidelines and helps Students to get an Overview of the Malayalam, English Medium All Subject, Kerala keeps a 1st Class Exam Pattern with the aim to Provide a Quality Education for All Students, On the basis of the Current Educational Demands.Students Should Download the Respective Stream wise Kerala Class Kerala 1st Class Syllabus 2024 Exam Syllabus 2024 Subjects of Malayalam, English, Mathematics, EVS Pdf Format Provide Check the same From our page here,So Students need to Start Their Preparation by first Downloading the Stream wise Kerala Curriculum Syllabus 2024 Latest Edition.

PostHeaderIcon Providing Digital Solutions for a Smart Future


Software development, cloud computing, artificial intelligence, big data, and other advanced technologies are the areas of expertise of Soft Tech Cube, a provider of digital solutions. To help your business stay abreast of technical advancements and keep a step ahead of the competition, we provide distinctive and all-encompassing solutions. You may build, implement, and manage digital solutions that can be tailored to match your specific needs with the help of our skilled team of professionals. With Soft Tech Cube, you can realize the promise of technological advancements for a wiser future.

PostHeaderIcon 12thmodelquestionspapers.in


12thmodelquestionspapers is a initiative of professional writers who have come together for dedicated news coverage of latest happenings around the country Our team comprises of professional writers & citizen journalists with diverse range of interest in Journalism who 12thmodelquestionspapers.in are passionate about publishing the Education Updates with transparency in general public interest.is a initiative of professional writers who have come together for dedicated news coverage of latest happenings around the country Our team comprises of professional writers & citizen journalists with diverse range of interest in Journalism who are passionate about publishing the Education Updates with transparency in general public interest.

PostHeaderIcon Air Jordan 4 Thunder


Air Jordan 4 Retro ‘Thunder’ brings back the coveted colorway originally released in 2006 Fake Air Jordan 4 Thunder

PostHeaderIcon popkicks


This is an excellent article. This is, in my opinion, one of the best posts ever written. Your work is excellent and inspiring. Thank you very much.Reps Air Jordan 3 Wizards

PostHeaderIcon Shivaniroy


Extraordinary article with a brilliant idea!Thank Call Girls in Jaipur you for such a significant article. I truly appreciate this extraordinary data

PostHeaderIcon Rufus, it's a small device


Rufus, it's a small device yet runs really fast. rufus buck gang comes handy for working on a pc that doesn't have an OS installed, when you need to create USB installation media from bootable ISOs.

PostHeaderIcon UPMSP Intermediate important Questions


Uttar Pradesh Madhyamik Shiksha Parishad (UPMSP) Allahabad is Going to Conducted Intermediate (12th Class) Examination 2023 for Arts, Science, Commerce. UP Board 12th Class Public Examination Conduct UPMSP Intermediate important Questions Two Times in an Academic year Such as February / March Session and Supplementary Exam June / July Session. Uttar Pradesh Madhyamik Shiksha Parishad (UPMSP) Allahabad is Going to Conducted Intermediate (12th Class) Examination 2023 for Arts, Science, Commerce. UP Board 12th Class Public Examination Conduct Two Times in an Academic year Such as February / March Session and Supplementary Exam June / July Session.

PostHeaderIcon Great site thanks admin. More


Great site thanks admin. More power.
local painters

PostHeaderIcon Great site i love it keep


Great site i love it keep posting more!! cedar rapids wedding photography

PostHeaderIcon Interesting post i love it


Interesting post i love it keep posting more! deck builders in my area

PostHeaderIcon I really loved it here but


I really loved it here but are there any recent updates? Thanks residential painting

PostHeaderIcon It's really great to get


It's really great to get together in such projects, I would dec to be there, I hope I get the opportunity to participate in such activities.
https://basketballlegends.fun

PostHeaderIcon Danezon


I read this article. I think You put a lot of effort to create this article. I appreciate your work. Mens Studded Jackets

PostHeaderIcon Liwovosa


Thank you for very usefull information.. 123movies.com official site

Naše projekty podporujú: