Pre Váš Školský vzdelávací program

Vyberte sa aj Vy s deťmi za Školienkinými dobrodružstvami...

Vítame Vás na Školienkinom učiteľskom webe.

Ak ste k nám zavítali, je to preto, že máte pravdepodobne v rukách našu rozprávkovú knihu Školienkine dobrodružstvá a interaktívne CD, ktoré je digitálnou prílohou knihy. Ak to tak nie je, môžete mať knihu i vy, stačí nám napísať - Chcel by som knihu o Školienke.

Podporný výučbový materiál pre rozprávky knihy Školienkine dobrodružstvá Zábavné úlohy a podporný materiál pre zážitkové a záujmové učenie

POZOR! Veľká Školienkina súťaž je ukončená!
Práce súťažiacich | Pravidlá

Pre sťahovanie materiálov musíte byť registrovaný a prihlásený. Na registráciu potrebujete kód z knihy. Prihlásiť sa.

O Školienke

Školienka vznikla v prvom roku školskej reformy ako samostatný predmet Školského vzdelávacieho programu v ZŠ Trenčianske Teplice. V pilotnom projekte sme sa spočiatku zamerali predovšetkým na dramatickú výchovu. No postupne, ako pribúdali rozprávky, sme zistili, že každý príbeh dáva veľký priestor na prírodovedné vzdelávanie, etické formovanie osobnosti detí, priestor na zážitkové učenie v 1. ale i 2.ročníku. Zároveň považujeme knihu za výborný doplňujúci literárny materiál na mimočítankové čítanie a medzipredmetové aktivity v 3. a 4. ročníku. Preto sme sa rozhodli knihu vytlačiť a dnes sa tešíme jej II. vydaniu. Podľa Školienky sa dnes učí na viac ako 30 školách po celom Slovensku. Každou knihou priateľov Školienky pribúda. Stávajú sa nimi učitelia, deti i rodičia. Pevne veríme, že sa aj Vám bude páčiť a že Vám náš podporný digitálny materiál uľahčí prácu na hodinách a spolu s deťmi si príbehy Lienky Školienky vychutnáte. Veľa šťastia!

Autorky: Silvia a Denysa