Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

Textové pole:

Školienkine Vianoce

          Na dnešný deň sa deti veľmi tešili. Už týždeň sme sa dohadovali o tom, že si urobíme Vianočné kino. Deti dobre poznajú dataprojekciu, v škole však slúži predovšetkým na učenie. Dnes sme sa ale dohodli, že troška kina nezaškodí. Týždeň vopred sa hlasovalo, ktorú z rozprávok s Vianočnou tematikou si pozrieme. Nakoniec vyhral Vianočný expres a tak sa veľmi tešili.

          Radostne si priskákali do školy, povyťahovali z batôžkov dobroty na Vianočnú hostinku a nakúkali, či už pod stromčekom nie sú darčeky. Musím uznať, že si ich deti zaslúžili, lebo včera vystupovali so svojou hrou „Školienkine Vianoce“ na Mestskom úrade pri vítaní štvorčiat ( klikni sem ) a potom pred rodičmi na Vianočnej besiedke.

Radosť z Vianoc si zaslúžili aj naši kamaráti z lúky a tak sme ich k sebe pozvali. Zrazu sme neboli v triede, ale na lúke. Školienka sa pýtala detí, či majú pre mamičku darček. Niektoré kývli, že áno a iné nie. Tak sme sa pustili do práce. Vyrábali sme s ich pomocou krásne voňavé fľaštičky s kúpeľnou soľou, aby naše mamičky pookriali cez sviatky a keď opäť príde škola, v novom roku, aby boli plné sily a pomáhali nám.

Na oplátku sme zasa my ( deti ) písali list Ježiškovi, aby priniesol Školienke aktovku, Vretienkam šarkana a trampolínu, Dedkovi Roháčovi zuby, aby nešušlal, Kolomeľovi krhličku, semienka kvietkov a hrabličky, Stanke vlnu na štrikovanie, Cypriánovi metlu a lopatku, aby mal poriadok pred obchodom ....

Práve cez veľkú prestávku sme dostali chuť na dobroty našej hostinky, tak sme sa posilnili. Nuž a potom prišlo na rad naše kino. Tak ako deti v rozprávke čakalo prekvapenie po návrate zo Severného pólu, prišlo prekvapenie aj pod náš stromček. Boli to krásne červené tričká a šiltovky s logom Školienky. Špeciálny darček som dostala aj ja, šálku na čaj a chutné dobroty. Detí híkali , híkali a híkaniu nebolo koniec, lebo na dlhé prázdninové chvíle dostali aj knihu: Rozprávky z trávy a pero OZ Poza školu.

 

Piatok, 19.12. 2008

Dnešný deň bol plný detskej radosti a šťastia. Veľké ďakujeme patrí tím, ktorí sa pričinili o štedrosť dnešného dňa. Len ja viem posúdiť, aké krásne úsmevy deťom na tvárach hrali. Dúfam, že aspoň kúsok z toho sa zachytilo na fotografie. Nech vás dobrý pocit hreje na dlho tak, ako mňa.

 

Všetkým našim priateľom a „dobrodincom“ želáme krásne a šťastné Vianoce....                   Denysa

Tričká a šiltovky deťom venovala firma Lieskovec.

poza školu

späť do školy