Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
Textové pole:

Denysa

Školienkine dobrodružstváTextové pole:

Tento projekt podporuje Občianske združenie Poza školu.

Ako sme spievali Marťankovskú hymnu

Jedného dňa do našej školy prišiel veľký plagát o súťaži : Naspievaj Marťanskovskú hymnu. Samozrejme, že sa nám to zapáčilo a povedali sme si, že sa zapojíme aj my. Miňov dedko nám pomohol a pesnička bola na svete. Spievali sme ju stále a všade, snáď každú prestávku a voľnú chvíľu. A keď ju už začali aj žaby v jazierku kŕkať, zašli sme za pani učiteľkou Alenkou Polákovou, aby si ju s nami zaspievala s klavírom. Pozvala nás dokonca do koncertnej siene. Maxov ocko nás natočil na kameru, aby sme čoskoro DVD s nahrávkou poslali do súťaže. Držte nám palce, lebo my by sme chceli vyhrať výlet do Maďarska. Sme zvedaví na morské akvárium.

 

Poďakovanie : ďakujeme p. Vráblovi, p. Ováriovej, p. Havelkovej a Miňovmu dedkovi za pomoc.

1. 12. 2008, ZUŠ Trenčianske Teplice

Varíme zo Šrek kuchárky

V januári sme si v rámci blokového vyučovania urobili Ovocný týždeň. Celý týždeň sme objavovali a ochutnávali známe i neznáme druhy ovocia. V piatok sme si usporiadali Ovocný deň a pripravovali sme super jedlá z ovocia. Všetky deti brali úlohu kuchárov veľmi zodpovedne a tak Šrek kuchárka patrí všetkým.

Aby si ju naozaj užil každý, máme poradovník zapísaný v kalendári a deti si po týždni berú kuchárku domov, aby mohli variť dobrôtky. Tí šikovnejší prinesú aj do školy ochutnať.

Palacinky Šípovej Ruženky

 

varila Mária

Snehové pusinky

 

piekla Evka

Beseda o vynálezcoch a vynálezoch

18. 2. 2008 sme si pozvali na besedu Dedka Karola, ako ho Miňko predstavil, veľmi múdreho človeka. Rozprával nám o vynálezcoch a slávnych objavoch. Tak sme videli tých, čo vynašli parný valec, písmo pre nevidiacich, dvojplošník, žiarovku, delo, telefón a ďalšie vynálezy. Dozvedeli sme sa, že dedko Karol je vlastne tiež veľký vynálezca.  Vo filme sme si pozreli jeho vynálezy. Uvidíme, čo z toho nášho Miňa vyrastie, keď sa bude od svojho dedka  veľa učiť.

 

Zlobrí kokteil

 

pripravil Miňo

Pralinky

 

Pripravili:

 Miňo a Kajka

Neotrávený jablčník

 

Pripravil Alex

Hurááá, ide sa na výlet!

3. júna sme sa vybrali s tretiakmi na výlet do Jaskyne Drine a do Piešťan na výletnú loď. Počasie nám prialo, deti boli dobré, nálada skvelá a tak si teda pozrite krátke video, ako sa nám náš prvý výlet vydaril.

poza školu

späť do školy