Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

 Prišiel 1. september 2009 a do školských lavíc v 1. B v Trenčianskych  Tepliciach zasadlo 12 prváčikov. Premýšľala som, ako to urobiť, aby nás všetkých škola bavila. A tak sa narodila lienka Školienka, ktorá sa chce veľa naučiť. Stala sa našou spolužiačkou. Každý pondelok prvú hodinu  sme spoznávali jej dobrodružstvá v rannom komunikačnom kruhu.

 

Počas roku sme zozbierali 30 rozprávkových príbehov a 5 dramatických hier v knihe pod názvom:

Školienkine dobrodružstváTextové pole:

Tento projekt podporuje Občianske združenie Poza školu.

počítadlo.abz.cz

Školienkine dobrodružstvá získali 3. miesto vo Veľkej súťaži Moderného učiteľa v kategórii Projektové vyučovanie na 1. stupni ZŠ.

Tento projekt podporilo Konto Orange v programe Školy pre budúcnosť 2008/2009 na realizáciu projektu, spoločnosť Penta na podporu tlače knihy Školienkine dobrodružstvá a Firma Lieskovec deťom venovala tričká a šiltovky s logom Školienka.

Projekt nám priniesol veľa radosti z učenia a tak sme sa rozhodli knihu vytlačiť. Nepodarilo sa nám síce získať grant, o ktorý sme sa uchádzali, ale plánov sme sa nevzdali. S pomocou spoločnosti PENTA,  ANASOFT APR, HEURECA HRC, s.r.o. a Občianskeho združenia Poza školu už na konci júna bude kniha na svete spolu s interaktívnym digitálnym spracovaním Príručky pre učiteľa na CD.

Kniha je určená tvorivým učiteľom, ktorí premýšľajú, ako pripravia nový Školský vzdelávací program. Školienka je jedna z možností. Viac sa dozviete vo webovom priestore určenom pre učiteľov, ktorý je interaktívne prepojený s digitálnou Príručkou pre učiteľov na CD.

 

Školienkin web pre pedagógov

poza školu

späť do školy

blokové vyučovanie

iný projekt

prezentujeme sa

a takto si žijeme