Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

Textové pole:

Deň slávnych osobností

Tričká a šiltovky deťom venovala firma Lieskovec.

Pôvodne toto dnešné blokové vyučovanie malo byť zamerané na rozprávky, no my sme dostali ponuku na medzinárodnú spoločnú akciu s myšlienkou spoznávať významné osobnosti a tak sme trocha upravili plán bloku.

Začali sme slávnou osobnosťou, ktorá ovplyvňuje už takmer rok náš život v triede. Je ňou detská spisovateľka, Silvia Havelková, ktorá pre nás neúnavne vymýšľa Školienkine rozprávky. Prišla s veľkou truhlicou, ktorá skrývala množstvo obyčajne neobyčajných vecí, ktoré pre ňu veľmi znamenajú. A tak sme mali celkom netradičnú, no však veľmi zaujímavú besedu. Vypočuli sme si najobľúbenejšiu rozprávku zo Silviinho detstva: Pán Cecil Brum a jeho dom. Dokonca sme si časť z rozprávky aj zdramatizovali. Dozvedeli sme sa, akú návliečku na vankúš má najradšej, aké papuče má na nohách, keď veľmi skoro ráno pre deti píše rozprávky, videli sme fotku z prvej triedy, z dovolenky pri mori, bábiku z detstva ......

 

 

Svoj um si deti vyskúšali v malej súťaži. Pracovali v malých tímoch a zvíťazil len ten, kto správne číta a myslí mu to.

S príchodom desiatej hodiny sa naše deti zmenili na skutočne slávne osobnosti. Medzi nami sa objavila ďalšia slávna spisovateľka p. Rowlingová, slovenská spisovateľka Čepčeková, Jacob Davis s jeho džínami, Matka Tereza, Einstein s jeho fyzikou, Bella—slovenský kozmonaut, Maradona, speváčka Gombitová .... nuž samá elita to bola a náš nový červený koberec sa stal kobercom slávy.

So svojimi osobnosťami sme sa podeli aj s našimi partnermi v Českej a Poľskej republike.

Viac o videokonferencii si pozrite tu.

Počas videokonferencie nás navštívila regionálna Teplická televízia, takže nasledujúci týždeň sa i verejnosť dozvie viac o našom projekte a blokovom vyučovaní.

V závere blokového vyučovania sme sa vrátili späť k našej Školienke a  k tomu, ako vzniká rozprávková kniha. Deti sa zahrali na ilustrátorov a na pamiatku dnešného dňa namaľovali pomocou akvarelových pasteliek obrazy. Na nich sú zvečnení naši kamaráti z lúky: Školienka, Čmeľ Kolomeľ, Moľa Zoja a Koník Cyprián.

Odmenu za usilovnosť dostali všetci. Deti drobné darčeky z našej čarovnej truhlice, ja malú Školienku do zbierky a Silvia od nás dostala špeciálny darček. Zahrali sme len pre ňu dve hry, ktoré pre nás napísala: O puknutom vajíčku a Ako sa plietli Školienke písmená. Spokojní dnes odchádzali všetci a ja mám zasa dobrý pocit. Tento týždeň sa nám spoločne ( mne, šikovným mamičkám a jednej maliarke ) podaril zázrak z našej rozprávkovej knihy. Máme v triede krásnu rozprávkovú lúku a zároveň sme na lúke v rozprávkovom svete. A tak sa vlastne podarilo, že žijeme jednu krásnu prvácku rozprávku....

Ďakujem za pomoc Katke, Silvii, Danke a Miladke. Je skvelé, keď na to nie som sama ...

 

 

poza školu

späť do školy