Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

Textové pole:

Školienkin  Ovocný deň

Tričká a šiltovky deťom venovala firma Lieskovec.

Ráno prišli deti do školy nabalené. V aktovkách tentoraz nemali školské potreby, ale náčinie a suroviny na veľké detské varenie.

Začali sme zábavným učením. Celý týždeň sa niesol poznávaním, objavovaním, ochutnávaním ovocia. Teraz sme si všetko zopakovali vďaka prezentácie na interaktívnej tabuli. Prezentácia bola venovaná predovšetkým poznaniu, že ovocie je cenné pre svoje vitamíny a zdôraznili sme si, že najviac vitamínov získame z čerstvého ovocia, ovocných štiav a najvhodnejšie skladovanie ovocia je mrazenie alebo sušenie. Prezentácia skrývala mnoho hádaniek a rébusov.

Aby sa deti mohli zúčastniť kuchárskych tvorivých dielni, museli skladať skúšky. Tou bolo správne vyriešenie pracovného listu. V slovných hádankách si mohli pomôcť so súborom obrázkov ovocia s názvami.

Úlohu zvládli všetci a nás čakala videokonferencia s českými deťmi. Ako prebiehala spolupráca, sa môžete pozrieť na stránku medzinárodného projektu Škola bez hraníc. Uvidíte tam, ako sa české deti popasovali so zeleninou a ako zdravo strávili oni svoj Zeleninový deň. V rovnakom čase, ale bez spojenia na diaľku, pracovali i poľské deti s Marzenou. Oni bojovali proti chrípke tiež ovocnými vitamínmi ako my.

Pozrite si eTwinningový projekt Škola bez hraníc tu.        Pozrite si aj video tu.

Po videokonferencii, kde sme si vymenili zážitky, kuchárske inšpirácia a recepty, deti dostali odmenu v podobe rozprávky Bol raz jeden život. Bola venovaná zubom. Poznatky z nej sa zídu, lebo po 5 dňovom pôste ( sladkosti ) isto budú deti dobiehať, čo zameškali.

To najlepšie prišlo nakoniec. Vyhodnotenie veľkej ovocnej súťaže a kuchárskych tvorivých dielni. Mária všetkým deťom slávnostne udelila vlastnoručne zhotovené medaile. Pre každého čakala veľká taška s množstvom darčekov. O ceny sa postarali rodičia niektorých detí a za to im patrí veľká vďaka. Veľkým darčekom — spoločným, sa stali dve putovné knihy. Od pondelka podľa harmonogramu zapísaného v kalendári si budú deti domov brať Šhrekovú kuchárku, ktorá obsahuje kopec zázračných receptov. Tak si budú môcť deti s pomocou rodičov vyskúšať veľké varenie a dúfam, že prinesú ochutnať niečo dobré do školy. Druhá kniha bude mať aj prílohu. Rozprávkový film, ktorý prinesie do každej rodiny dve hodiny spoločnej rodinnej zábavy. Tieto knihy som mohla zakúpiť vďaka štedrému grantu Kontoorange.

poza školu

späť do školy