Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

Textové pole:

Školienkin ovocný týždeň a deň

Tričká a šiltovky deťom venovala firma Lieskovec.

Téma ovocia nás natoľko uchvátila, že sme sa rozhodli si to poriadne užiť ..... a tak prišiel nápad o ovocnom týždni. Všetci rodičia dostali oznam o veľkých prípravách na ovocný týždeň. Aby bola akcia úspešná, potrebujeme podporu a spoluprácu rodičov. Ovocný týždeň začína rozhovorom a vysvetlením pravidiel s deťmi. Deti dostávajú v piatok Školienkin ovocný zápisník, kde majú potrebné informácie a priestor na zaznamenávanie údajov. Všetci sa tešíme a pripravujeme na nákupy, pretože pointou ovocného týždňa je veľká súťaž. Budú sa zbierať body za každé zjedené ovocie počas štyroch dní v rôznych podobách: v surovom stave, mrazenom, v šťavách a džúsoch, sušené a inak upravené tak, aby si zachovali veľký podiel vitamínov. Prémiové body môžu deti získať za objavenie a ochutnanie ovocia, ktoré doteraz ešte nejedli. Stratiť body ale môžu vtedy, keď počas týždňa zjedia sladkosť. Úspešne obstáť môžu len tí najvytrvalejší. Tak nám teda držte palce a sledujte nás...

Súťaž prebiehala veľmi úspešne. Už od pondelka začali deti s ovocím od raňajok. Na desiatu k svojim rožkom či chlebíkom deti mali priložené ovocie miesto sušienky či inej sladkosti. Spoločne rozdelené pomelo, ktoré som deťom priniesla, na druhý deň spustilo lavínu ovocia a hromadného ochutnávania kadečoho. Miňo priniesol očistené liči, Mária zasa balíček fíg, orechov a jablkový mušt. Maťka a Jakub sa stali špecialistkou na ovocné šaláty ( boli skvelé ). Alex a Jakub priniesli čínsku hrušku, karambolu a kumkvát. Alan zasa priniesol granátové jablko. Deti ma upozorňovali, aby som dala pozor pri prekrajovaní, aby mi nevybuchlo v ruke.  Hmmm, nevybuchlo a tak premýšľali, prečo je teda granátové. Prišli sme na to, až keď sme  si pochutnávali na jadierkovej dužine, ktorá príjemne chrupčala v ústach. Pani upratovačka mala z nás radosť, lebo sme ostriekali celé umyvadlo a užili sme si aj trocha hororu, keď mi krvavočervená šťava vstrekla do tváre a vlasov a pomaly stekala dolu. Wau..... to bolo vzrušenie!

Súťaž priniesla ale aj veľa sebazaprenia. Kto ste dospelí , ani si neviete predstaviť, čo to je nejesť 5 dní žiadnu sladkosť. Vraj je to strašne! Jedno sladké pokušenie na jazyku sa u nás účtovalo odobratím bodu. Objavom ovocia, ktoré ste ešte nejedli, sa zasa odmeňuje prémiovým bodom. Všetko sa zapisuje do Školienkinho ovocného zápisníčka. Evidencia musí byť dôkladná, kto si nezapíše, už bude len po súťaži banovať.

 

Víťazmi ovocného týždňa sa stali: 1. miesto Alex so 75 bodmi , Miňo 74 bodmi  a so Maťka 72 bodmi . Všetky deti dostali drobné darčeky, ktoré pre ne pripravili rodičia Miňa, Jakubka, Maťky, Maxa a Márie.

( Ak som na niekoho zabudla, ospravedlňujem sa. )

poza školu

späť do školy