Textové pole: Projekt  podporujúci moderné vyučovanie na Základnej škole v Trenčianskych Tepliciach
ŠkolienkaTextové pole:

Denysa

Textové pole:

Tento projekt podporuje Občianske združenie Poza školu.

Európsky deň a medzinárodná spolupráca eTwinning

          Dnes sme naše blokové vyučovanie zamerali na tému Európa a euro, a tak niesol dnešný deň názov Európsky deň. Virtuálne sme sa my, spolu 38 prvákov a druhákov, v prezentácií vzniesli ponad školu a stúpali sme stále vyššie a vyššie, až sme ako z lietadla videli naše mesto, rodný kraj, Slovensko, Európu, náš celý svet a krásnu Zem. Lietadlom sme potom navštívili niektoré európske krajiny a v každej sme si niečo pekné chceli kúpiť. Nakupovať sme už museli v eurách, ale nám to nevadilo. Tu si môžete pozrieť prezentáciu / veľkosť 8 MB /.

          Silvia nám pripravila krásne pracovné zošity pod názvom Školienka nakupuje v Európe. ( kliknite ) Z nich sme si prečítali básničky o krajinách a riešili úlohy. V každej krajine si Školienka           niečo kúpila a tak bolo treba zaplatiť. Vystrihovali sme papierové euro mince a nalepovali do zošita.         

          Po prestávke prišlo na rad prekvapenie. Videokonferenciou sme sa spojili s kamarátmi v českej dedinke Sivice / leží pri Brne /. Deti si kývali, usmievali sa na seba, posielali si pozdravy a pustili sme sa do spolupráce. Dnes prvýkrát sme mali spoločnú vyučovaciu hodinu výtvarnej a pracovnej výchovy a vyrábali sme vareškové bábky. My, učitelia, sme sa na tento deň pripravovali už týždeň vopred, aby všetko fungovalo ako má. Najväčšiu obavu sme mali z techniky, lebo len čert vie, prečo štrajkuje vtedy, keď nemá. Všetko však dobre dopadlo. Deti popri svojej práci mohli na stene vidieť súčasne, čo sa deje v triede v sivickej škole. Keď boli bábky hotové, každý prezentoval  svoju prácu pred webkamerou. Aj Teplická televízia sa na naše šikovné ruky prišla pozrieť. Budúci týždeň bude o našom eTwinninu vedieť celé mesto.

          Ani sme sa nenazdali a čas nám uletel ako voda. Deti si domov odnášali mnoho zážitkov a aj poznatkov, ktoré možno v plnej miere ešte nemôžu pochopiť, lebo sa stretli s nimi prvýkrát. No každý mal úsmev na tvári, lebo onedlho  príde veľký balík a v ňom budú bábky českých detí na výmenu ako pamiatka na dnešné spoločné učenie a prácu.                                                                                                                   Denysa

 

 

 

Onedlho tu bude tlačidlo na náš projekt eTwinning

A toto sa dialo v rovnakom čase v Siviciach.

poza školu

späť do školy