Textové pole: Textové pole: Základná škola v Trenčianskych Tepliciach 					Základní škola s Mateřskou školou v Sivicích
Textové pole: ŠKOLA BEZ HRANÍC

Naše veľké stretnutie na medzinárodnom seminári eTwinning

25.— 26. mája 2009

Trenčianske Teplice

Je pondelok a ja netrpezlivo čakám na príchod  Pavla a Marzeny. Pavel ma našiel hneď ráno v škole, v triede prvákov. Na pamiatku deťom priniesol malé darčeky  - prívesky z keramiky na šnúrke - berušky. Stihol to práve včas, počas veľkej prestávky.

Naše deti zasa pripravili pre deti rôzne darčeky z papiera, ale priniesli i osobné darčeky, hračky či knihu na pamiatku pre kamaráta.

O 11. hodine sa začal medzinárodný seminár. V prezentačných priestoroch hotela Slovakia prebiehali odborné prednášky a kontaktný workshop. Cieľom tohto workshopu bolo nájsť nových partnerov pre  projekt na budúci rok. Komunikačným jazykom bola angličtina.

Poobede sa účastníci semináru ( po 10 učiteľov z Maďarska, Českej, Poľskej a Slovenskej republiky ) premiestnili do našej školy, kde ich privítal riaditeľ školy. V počítačových miestnostiach si rozširovali počítačové zručnosti potrebné pre realizáciu projektov eTwinning.

Večer sme sa venovali zábave a prechádzke po meste. Spánku veľa nebolo, no ráno sme boli v plnej pohotovosti. Prezentovali sme naše spoločné projekty a pomáhali pri tvorivých workshopoch. Čas rýchlo letel a bolo sa treba rozlúčiť. Lúčenie býva vždy ťažké, no my sme si sľúbili, že sa v lete stretneme, lebo teraz nebol čas premyslieť nový projekt na nasledujúci školský rok. Tak teda - do skorého videnia!

W dniach 25 i 26 maja 2009r. uczestniczyłam w międzynarodowym seminarium etwinning w Trencianskich Teplicach. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby zapewnić nam dobre warunki i miłą atmosferę podczas szkolenia. Miałam możliwość poznać osobiście moich partnerów i nauczycieli Denysę i Pavla, którzy zarazili mnie pasją tworzenia czegoś nowego dla dobra dzieci. Nadarzyła się również okazja odwiedzenia szkoły w której ma swoją kolorową i nowoczesną klasę Deny. W drugim dniu szkolenia poznałam Dyrektora Szkoły Podstawowej Trencianskich Teplic, który specjalnie przyszedł do Hotelu Slovakia, gdzie odbywały się zajęcia, aby poznać mnie, nową partnerkę Deny i Pavla. Usłyszałam wiele miłych słów o naszej wspólnej działalności. Przy okazji otrzymałam od nich dla moich dzieci dużo różnych upominków. Nie ukrywam, że było to dla mnie bardzo miłe. Pobyt na Słowacji zaowocował nowymi znajomościami, umiejętnościami, możliwościami i pomysłami na dalszą działalność.                                                                                                                                                                                                                     Marzena

 

 

Jsem rád, že jsem mohl  poznat slovenské děti a vyřídit pozdravy z Česka osobně. Naše setkání společně s Deny a Majkou nás opět sblížilo a bylo stále o čem povídat a vymýšlet. Děkuji za milé přijetí ve škole, děkuji za dárky pro děti a těším se na další setkání,  třeba  příště u nás.

                                                                                                                                                                                  Pavel

Hlavná stránka

Základná škola

Trenčianske  Teplice

Základní škola

 Sivice

Občianske združenie

Poza školu

eTwinning