Textové pole: Textové pole: Základná škola v Trenčianskych Tepliciach 					Základní škola s Mateřskou školou v Sivicích
Textové pole: ŠKOLA BEZ HRANÍC

Pracovná výchova alebo zdobenie Vianočného stromčeka

Piatok, 12.12. 2008

Trenčianske Teplice

Pátek, 12. 12. 2008

Sivice

Asi ako každá škola i my veľmi prežívame v triede príchod Vianoc. Deti vedia básničky nie len svoje, ktoré sa učili na vystúpenie, ale i svojich kamarátov. Pri každej vhodnej príležitosti ich rapkajú, takže sa vôbec nebojím, že by  si nič nenašli pod stromčekom. Nuž ale keď sme pri stromčeku, stromček treba mať pekne nazdobený, aby sa Ježiškovi zapáčil a poriadne svoje vrece pod ním ponatriasal. A tak sme sa dohodli, že sa do toho pustíme spolu, nech sa tohtoročné Vianoce vydaria.

webkamera

notebook

interaktívna tabuľa

dataprojektor

Deti sa predháňali, kto lepšie  ( a asi aj hlasnejšie ) povie básničku. A tak si české deti pozreli  slovenskú  “Chvíľku vianočnej poézie“. A boli by sa možno predvádzali do večera, keby neprišlo zvonenie a bolo treba končiť. Na dlho sa však nelúčime, lebo o týždeň majú naše obe školy Vianočné besiedky a tak sa aspoň na chvíľku spojíme, aby sme si ukázali, čo nám ten Ježiško nakoniec priniesol. Dúfam, že sa bude čím chváliť...

Předem jsme se dohodli na desátou hodinu. Po svačině je uprostřed třídy nachystaný vánoční stromeček, který čeká, až ho někdo pěkně nazdobí.

Po úvodním pozdravu si ukážeme ozdoby a rychle se pouštíme do výzdoby. Někdo si přinesl vlastní ozdoby, někdo je vyrobil. Ozdoby byly různé: slaměné, papírové, skleněné, umělé, háčkované, vyrobené z keramiky, nebo jednoduše z burských oříšků. Nechyběly ani bílé a barevné mašle, zlaté, modré a stříbrné řetězy.

V Sivicích se zapojila celá škola, a tak se při krášlení stromečku postupně vystřídaly všechny třídy. A ti, kteří právě nezdobili, kreslili či psali Ježíškovi, co si přejí, aby našli pod stromečkem. A my všem přejeme, aby se každému právě jeho přání splnilo.

Polskie ekologiczne drzewko

Szkoła Podstawowa nr 2 Brodnica, Polska

12 grudzień 2008r.

Co rok wycina się dużo drzew, my  w tym roku postanowiliśmy zrobić ekologiczne drzewko. Zgromadziliśmy suche gałęzie drzew, zawiesiliśmy przyniesione ozdoby ze słomy, a sami wykonaliśmy ozdoby papierowe. Wiele radości mięliśmy przy wykonywaniu ozdób, jeszcze więcej z tego że ocaliliśmy drzewko. Przedstawiamy Wam efekt naszej pracy. Mamy nadzieję, że spodoba się Wam nasze drzewko. Wasz stromecek jest bardzo ładny.

Pozdrawiamy

klasa II a z Panią Marzeną Kaszyńską

Preklad: Každý rok sa vyťaží veľmi veľa dreva a tak sme sa rozhodli, že si urobíme netradičný stromček. Nazberali sme suché konáriky a vyrobili sme z papiera ozdoby. Pri práci sa nám darilo a tak Vám zasielame zopár fotografii. Vaše stromčeky sú veľmi pekné . S pozdravom ostáva 2. trieda a Marzena Kaszynska.

Hlavná stránka

Základná škola

Trenčianske  Teplice

Základní škola

 Sivice

Občianske združenie

Poza školu

eTwinning