Textové pole: Textové pole: Základná škola v Trenčianskych Tepliciach 					Základní škola s Mateřskou školou v Sivicích
Textové pole: ŠKOLA BEZ HRANÍC

Prírodoveda alias meranie času našich presýpacích hodín

Pondelok, 24.11.v2008

Trenčianske Teplice

Pondělí, 24. 11.2008

Sivice

           Prváci v Trenčianskych Tepliciach sa už niekoľko hodín v prírodovede zaoberali časom. Urobili sme si malú výstavku hodín v triede a obrali sme o hodiny hádam všetkých príslušníkov rodiny. Chceli sme si však aj sami nejaké hodiny zhotoviť a tak sme vyzvali českú školu, aby sa do práce pustili s nami. Vyšlo to. Prípravy boli jasné: priniesť rôzny nádoby, štuplíky, piesok , soľ alebo krupicu.

           Začali sme videokonferenciou o 10.05 hod. Po 5 minútových kývačkách a pozdravoch sme sa dohodli, že každé hodiny odfotíme, odmeriame ich čas presýpania  a zoradíme ich podľa rýchlosti.

           Hodiny si nám vydarili, dokonca sa nám nič nevysypalo na zem. Adam vytvoril najrýchlejšie hodiny. Pol hodiny sa jedoval, že sa mu nechcú presýpať a potom to vzdal. Štuplík do nich nevložil a tak sa stalo, že ich nestíhal ani prevracať, tak rýchlo sa presýpali. Maťka zasa mala dieročku ako na tom najjemnejšom sitku a tak sme sa načali so stopkami v rukách, len čo je pravda. No najkrajšie hodiny mala Evička. Zhotovila ich z fľaštičiek na kŕmenie bábätiek. Asi ich majú doma nazvyš, veď nečudo, Evička má 4 malých súrodencov - štvoričky.

           Jak jsme postupovali? Do připravených láhví jsme nasypali sypkou směs (my na české straně použili dětskou krupičku). Do uzávěrů nám pomohl pan ředitel udělat malé dírky. Láhve jsme zašroubovali, otočili uzávěry k sobě, pevně zalepili izolepou a už jen pozorovali a měřili čas, kdo má nejrychlejší a nejpomalejší přesýpací hodiny.  Nejrychleší hodiny měla Anička s Peťkou a nejpomalejší Alenka s Gabčou. Užili jsme si legrace a ještě něčemu přiučili.

Hlavná stránka

Základná škola

Trenčianske  Teplice

Základní škola

 Sivice

Občianske združenie

Poza školu

eTwinning