Romale day

Omšenie, 30.6.2007, jazdecký klub Žihlavník

Náš pôvodný plán mal názov Kočovný deň. Deň sa mal začať veľkým cigánským sprievodom na koňoch a kočoch po dedine a pokračovať sme mali na Baske, do prírody. Všetko sme do detailu naplánovali, no v týždni príprav nám počasie prekazilo plány. Náš sen však horí v nás ďalej a my pevne veríme, že sa nám to raz podarí. A tak dnes Vám predstavujeme náš vydarený :

 

Cigánsky deň

 

 

10.00 hod

 

Každý, kto prichádza, už z diaľky vidí sĺpec dymu k ohniska a počuje vravu. Šikovné ruky žian čistia 25 kg vrecko zemiakov. Prasiatko už leží vo veľkom pekáči a chlapi kujú pikle, ako ho čo najchutnejšie upiecť.

Postupne všetci prichádzajú a každý si nachádza svoje miesto.

11.00 hod

Všetci očakávaní hostia sú tu. Čaká sa na kone. Voz je už pripravený. My sme neodolali a všetci s romale náladou si posadali do koča. S piesňou na perách sme sa nechali pohojdávať na koči. Malí či veľkí, všetci sme sa nechali strhnúť romantickosťou chvíle.

Slávnostné otvorenie

 

dňa a búrlivej oslavy nastal v chvíli, keď Vajda a Cigánka s pohármi v ruke privítali všetkých s dobrou náladou, otvoreným srdcom a nekonečným optimizmom. Spomenuli sme naše úspechy tohto roku, pospomínali všetko pekné, za hlavu zahodili polena, čo sa nám pod nohy občas plietli.

V spoločnom prípitku sme si pripili na ďalšie plány a túžby. Všetci chceme pre naše deti šťastné detsvo, dôstojné vzdelanie, láskavú školu a hlavne veľa hrejivej lásky. V kútiku duše si isto každý spomenul na svoje školské chvíle tak vzdialené. My chceme, aby naše deti na školu nezabudli a bola im vzácnou spomienkou.

A čo sa robilo potom?

Strážili sme prasiatko, aby sa nám dobre upieklo a dobre chutilo...

Stále sme ho kontrolovali, aby nám neutieklo...

Vajda sa vystatoval, že zje sám, ale my sme mu to nakoniec vyhovorili ....

Súťažili sme ...

Natáčali sme sa na pamiatku...

Nakŕmili sme  sa do prasknutia.  Jedli sme a jedli, až sme to prasiatko celé zjedli...

Zatancovali sme  si...

Hralo sa na gitare a spievalo až do večera...

Proste sme si naplno užili tento deň!!!